Сьогодні 2019.12.07 21:44

Урядовий портал

kmu_gov_ua


 

Технічне регулювання в Україні: як забезпечити розвиток економіки і захист прав споживачів

Дослідження підготовлене Проектом Міжнародної Фінансової Корпорації "Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні" .

Ознайомитися із дослідженням

 


 

Погодинна зарплата

"Запровадження погодинної оплати праці – крок уперед, який допоможе багатьом працедавцям"

Газета "Експрес"
4-5 квітня 2006 року

Кабмін хоче запровадити з 2007 року мінімальну погодинну оплату праці

 

У законопроекті передбачено, що її розмір буде встановлюватися щорічно разом із розміром щомісячної мінімальної зарплати законом про державний бюджет на відповідний рік, з урахуванням прожиткового мінімуму і середньої зарплати

 

– Що дасть запровадження мінімальної погодинної зарплати?

– Це світова норма. У нас уже доволі довго точаться розмови навколо цієї проблеми. Працедавці та профспілки, як правило, підтримують запровадження мінімальної погодинної зарплати, адже зрозуміло, що у багатьох сферах діяльності ставка не є реальним відображенням трудової участі. Погодинні контракти залишаються в дуже багатьох сферах економічного життя. Тому я вважаю, що запровадження такої оплати праці – крок уперед, який допоможе багатьом працедавцям, котрі давно порушували питання: якщо фіксувати мінімальну заробітну плату, то треба робити її погодинною. Тоді працедавець може чітко аргументувати, чому певна людина отримує менше грошей (бо вона, скажімо, зайнята півдня).

– Чи можна це пояснити на конкретному прикладі?

– Візьмімо, наприклад, дуже поширений на сьогодні бізнес – торгівлю на базарі. Добре відомо, що в малих містах базар працює від сьомої до дванадцятої-тринадцятої години. У багатьох середніх і малих містах він відкритий три дні на тиждень, наприклад, п’ятницю, суботу, наділю. А у великих містах базари працюють довго, і є тільки один вихідний день (санітарний). У той же час є вимога виплачувати однакову мінімальну заробітну плату всім працівникам. Хоча зрозуміло, що зарплата працівника, який торгує га великому ринку, має бути вищою. І це лише один приклад.

– Чи обговорювалися можливі суми погодинної оплати?

– Можлива сума – це ще питання дискусій. Нормативно зафіксована вийде напевно з розрахунку на мінімальну оплату повного робочого дня. І це буде логічно. Досягнуті домовленості в галузевих угодах про соціальне партнерство можуть вплинути на величину тарифу. Скажімо, в металургії чи в інших галузях, робота в яких завдає певної шкоди здоров’ю, погодинна мінімальна оплата може бути вищою, ніж в інших галузях промисловості. Це вже встановлюватимуть не нормативно, а на підставі домовленості.

– З якого часу діятиме нововведення?

– Я вважаю, що не треба чекати до Нового року. Ухваливши законопроект, цю норму можна було б запровадити вже з другого півріччя 2006 року. Якщо взяти за основу наявну мінімальну заробітну плату, то це ніяк не вплине на збільшення видатків із бюджету. Загалом, це сприятиме легалізації заробітної плати. Я вважаю, що не варто відкладати нововведення на початок 2007 року.

 

Світлана ОЛІЙНИК
газета "Експрес", 4–5 квітня 2006 року

Економічні новини

FINANCE.UA


 

"Довідник підприємця"

практична допомога підприємцям у вирішенні питання покращення комунікації між громадськістю та органами виконавчої влади.

Довідник підприємця

Результати опитування


 

Центр "Соціальний моніторинг" провів 27-30 листопада опитування підприємців.

Опитування здійснене у 10 обласних центрах України: м. Сімферополь (АР Крим), Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків.  Опитування репрезентує учасників акцій протесту, а також охопило інших підприємців, відібраних за методом «снігової кулі». Всього опитано 979.

 

Голос підприємця