Сьогодні 2019.12.07 22:13

Урядовий портал

kmu_gov_ua


 

Технічне регулювання в Україні: як забезпечити розвиток економіки і захист прав споживачів

Дослідження підготовлене Проектом Міжнародної Фінансової Корпорації "Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні" .

Ознайомитися із дослідженням

 


 

"Єдине вікно" справді єдине

"Тепер, коли цей закон буде запроваджено, це буде справді єдине вікно державної реєстрації – місце, куди підприємець занесе всі документ і звідки всі забере"

газета "Експрес"
21-22 березня 2006 року

Подвійної реєстрації громадських об’єднань чи профспілок не буде

 

Завдяки прийнятим змінам до законів підприємці реєструватимуться не тільки в одному місці, а й матимуть справу лише з одним реєстратором. Детальніше про це "Експресу" розповіла Ксенія ЛЯПІНА, голова Ради підприємців України при Кабінеті Міністрів України.

 

– Прийнято два закони, спрямовані на поліпшення організації реєстрації. У чому суть цих законів?

– Перший документ "Про внесення змін і доповнень у деякі закони у зв’язку з прийняттям Закону "Про державну реєстрацію" спрямований на те, щоб усі фонди почали працювати так, як і повинні, – на підставі даних державного реєстратора. Бо досі фонди прикривалися власним спеціальним законодавством. Вони готові були працювати у форматі єдиного офісу, тобто в одному приміщенні, але хотіли особисто брати документи підприємців. Тому в спеціальне законодавство про фонди тепер внесено зміни і написано, що вони ставлять підприємця на облік на підставі даних, отриманих від державного реєстратора. Це важливо, бо ставить усі крапки над "і" в питанні єдиного вікна щодо фондів страхування і податкової.

– Чи справді це вікно нарешті стало єдиним?

– На щастя, тепер, коли цей закон буде запроваджено, це буде справді єдине вікно державної реєстрації – місце, куди підприємець занесе всі документ і звідки всі забере. Але ми побачили, що менеджмент роботи самого державного реєстратора недосконало виписаний у законі. Тому прийняли другий закон "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про державну реєстрацію".

Він складається з двох частин. Перша стосується того, що такі специфічні юридичні особи, як партії, громадські об’єднання (тобто некомерційні структури), профспілки (про що було дуже багато розмов), на жаль, потрапили під подвійну реєстрацію. За своїм спеціальним законодавством вони мають погоджувати статути в Мін’юсті (щоб відповідали Конституції та законодавству України", а з іншого боку, для того, щоб набути статусу юридичної особи, вони все одно мають іти до державного реєстратора. Ми запропонували схему, яка для таких організацій була б єдиним вікном і єдиним кроком. Вони йдуть у Мін’юст, а він уже погоджує статут і передає все необхідні дані державному реєстратору. Отож громадське об’єднання чи профспілка, які прийдуть у Мін’юст, забирають у ньому не тільки свій погоджений статут, а й свідоцтво та документи державного зразка, які дають підстави вважатися юридичною особою.

Крім того, в цьому законі є технологічні моменти, які мають покращити роботу самого державного реєстратора. Ми запропонували схему, яка передбачає управління підрозділом реєстраторів, щоб він не став неконтрольованим.

Світлана ОЛІЙНИК
газета "Експрес", 21-22 березня 2006 року

Економічні новини

FINANCE.UA


 

"Довідник підприємця"

практична допомога підприємцям у вирішенні питання покращення комунікації між громадськістю та органами виконавчої влади.

Довідник підприємця

Результати опитування


 

Центр "Соціальний моніторинг" провів 27-30 листопада опитування підприємців.

Опитування здійснене у 10 обласних центрах України: м. Сімферополь (АР Крим), Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків.  Опитування репрезентує учасників акцій протесту, а також охопило інших підприємців, відібраних за методом «снігової кулі». Всього опитано 979.

 

Голос підприємця