Сьогодні 2019.12.07 20:50

Урядовий портал

kmu_gov_ua


 

Технічне регулювання в Україні: як забезпечити розвиток економіки і захист прав споживачів

Дослідження підготовлене Проектом Міжнародної Фінансової Корпорації "Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні" .

Ознайомитися із дослідженням

 


 

Спрощена система оподаткування: якою вона буде, якщо буде взагалі

"В тому вигляді, в якому існує спрощена система оподаткування, вона довго не протягне. Що ж чекає спрощенців завтра?"

Консультант приватного підприємця, №20, жовтень 2006 року

"Консультант приватного підприємця", №20, жовтень 2006 року

 

18 жовтня 2006 року відбувся прес-клуб, організований Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України. Обговорювалися перспективи спрощеної системи оподаткування. Як відомо, малий бізнес дуже чутливо реагує на будь-які обмеження та перешкоди, які створює йому держава. І не секрет, що саме малий бізнес може швидко і непомітно піти в тінь при настанні несприятливих для нього умов, особливо в цей час, коли перспектива української спрощеної системи знаходиться під сумнівом. У свою чергу, це не може не хвилювати мільйонну «армію» приватних підпри-ємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок і фікспатент).

На запитання представника газети «Консультант приватного підприємця» щодо долі спрощеної системи в Україні народний депутат України, Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Ксенія Ляпіна відповіла, що її відомство, хоча й робить все можливе, щоб перешкодити скасуванню «спрощенки», але боротися з Мінфіном, яке ініціює її трансформацію, стає все складніше. Але ж саме йому доручено до 01.12.2006 р. підготувати законопроект спрощеної системи оподаткування. Не секрет, що Мінфін вже не влаштовують надходження єдиного податку від приватних підприємців, хоча вони за 2005 рік склали ні багато ні мало, а понад 1,2 млрд. грн. Ті ставки єдиного податку для приватних підприємців, які існують зараз, на думку Мінфіну, малі й, звісно, держава хоче отримувати більше.

За словами Ксенії Ляпіної, у тому вигляді, в якому сьогодні існує спрощена система оподаткування, вона довго не протягне, це очевидно. Так що ж чекає спрощенців завтра? На сьогодні є законопроекти зі «спрощенки», але їх доля поки не вирішена.

Існують труднощі в реалізації та виборі «золотої середини» для оподаткування підприєм-ців. З одного боку, потрібно збільшити розмір виручки, дозволений для приватних підприєм-ців-спрощенців, тому що семирічної давнини 0,5 млн. грн. уже багатьох не влаштовують і такі підприємці згодні платити єдиний податок в 2 – 3 рази більше ніж зараз (в основному ті, що знаходяться у великих та економічно активних регіонах). З іншого боку, для дрібних підприємців навіть нинішні 100 – 150 грн. на місяць це багато, а обмеження в 0,5 млн. грн. для них вистачає, як говориться, з головою. Звісно, для останніх підняття ставок буде вкрай болісно, тому сьогодні Рада підприємців робить все, щоб сприятливо для підприємців вирішити всі ці проблеми. Але поки ніхто не може запропонувати критерій визначення ставок єдиного податку, хоча про те, що їх потрібно якось диференціювати, розуміють всі.

Як приклад можливої реформації спрощеної системи оподаткування пані Ляпіна навела систему оподаткування Італії. Там спрощена система хоча й існує, але застосовується лише до деяких форм малого бізнесу, наприклад, до варіацій сімейного бізнесу.

Також у прес-клубі обговорювався звіт Світового банку «Створення фіскального простору для економічного росту. Огляд державних фінансів України», що буде прийнятий до уваги урядом при складанні законопроекту зі «спрощенки». У цьому звіті наведені рекомендації щодо спрощеної системи оподаткування в Україні. Ксенія Ляпіна підкреслила, що деякі базові постулати, від яких відштовхувалися фахівці, які склали згаданий звіт, споконвічно неправильні. І дуже шкода, що він буде впливати при підготовці законопроекту.

Сподіваємося, що все-таки в 2007 році для приватних підприємців-спрощенців все залишиться по-старому, а новим законом будуть задоволені всі — і держава і, головне, підприємці.

Економічні новини

FINANCE.UA


 

"Довідник підприємця"

практична допомога підприємцям у вирішенні питання покращення комунікації між громадськістю та органами виконавчої влади.

Довідник підприємця

Результати опитування


 

Центр "Соціальний моніторинг" провів 27-30 листопада опитування підприємців.

Опитування здійснене у 10 обласних центрах України: м. Сімферополь (АР Крим), Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків.  Опитування репрезентує учасників акцій протесту, а також охопило інших підприємців, відібраних за методом «снігової кулі». Всього опитано 979.

 

Голос підприємця