Сьогодні 2020.05.28 21:26

Урядовий портал

kmu_gov_ua


 

Технічне регулювання в Україні: як забезпечити розвиток економіки і захист прав споживачів

Дослідження підготовлене Проектом Міжнародної Фінансової Корпорації "Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні" .

Ознайомитися із дослідженням

 


 

Скасування мита на імпорт агропродукції в ЄС може принести українським виробникам майже 400 млн. євро

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що ЄС готовий в односторонньому порядку відмінити імпортне мито для українських товарів. Якщо це станеться, то першими вигоду відчують аграрії - скасування бар'єрів дасть потужний імпульс до розвитку цього сектору, впевнений Володимир Клименко, генеральний директор Української зернової асоціації.

 

За різиими оцінками, українські виробники платять від 400 до 490 млн. євро імпортного мита на рік, з якого близько 380 млн. євро припадає на платежі за ввезення сільгосппродукції.

Виробники  курятини вже готові нарощувати експорт в Європу до повної виборки квоти на ввезення продукції (50 тис. тонн), заявляє голова ради директорів Асоціації пахівників України Олександр Бакуменко.

Ще одна галузь, яка виграє від скасування мита, - виробники молока і молокопродуктів. "Приклад східноєвропейських країн, які приєдналися до зони вільної торгівлі з ЄС, показує, що постачання молока на європейський ринок - справа прибуткова та перспективна", - вважає Денис Марчук, віце-президент Асоціації виробників молока України.

Основна перепона для українських молочників - невідповідність якості їх продукції стандартам ЄС, каже Марчук. Він прогнозує, що, в разі скасування мита, підприємства намагатимуться якнайшвидше отримати необхідні сертифікати. "Постачання на російський ринок непрогнозоване, і це змушує виробників шукати нові напрямки збуту продукції", - зазначає Марчук.
Проте аграрії поки не вірять в перспективи швидкої відміни мита. "Заява Баррозу, передусім, політична. Потрібно  дочекатися конкретики, визначеності, щоб було ясно, за якими саме групами товарів обнулиться ставка і коли саме. Може бути, що ця заява й не матиме ніяких наслідків", - відзначає гендиректор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов.

Економічні новини

FINANCE.UA


 

"Довідник підприємця"

практична допомога підприємцям у вирішенні питання покращення комунікації між громадськістю та органами виконавчої влади.

Довідник підприємця

Результати опитування


 

Центр "Соціальний моніторинг" провів 27-30 листопада опитування підприємців.

Опитування здійснене у 10 обласних центрах України: м. Сімферополь (АР Крим), Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків.  Опитування репрезентує учасників акцій протесту, а також охопило інших підприємців, відібраних за методом «снігової кулі». Всього опитано 979.

 

Голос підприємця