Сьогодні 2020.05.28 21:45

Урядовий портал

kmu_gov_ua


 

Технічне регулювання в Україні: як забезпечити розвиток економіки і захист прав споживачів

Дослідження підготовлене Проектом Міжнародної Фінансової Корпорації "Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні" .

Ознайомитися із дослідженням

 


 

Українські виробники сільськогосподарської і продовольчої продукції не використовують торгові преференції ЄС

15 травня 2014 р. Європейський Союз надав Україні режим автономних торгових преференцій, що включає в себе зниження (скасування) ставок імпортного мита, виділення Україні тарифних квот на імпорт окремих видів продукції. Це має спростити доступ української аграрної продукції на ринок ЄС. Однак за даними асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), надані квоти використовуються повільно або ж узагалі не використовуються.

За інформацією УКАБ, досі не почали використовуватись квоти за такими категоріями, як гриби, продукція з обробленого молока, м'ясо баранини, цукрова кукурудза, оброблена продукція із зернових, часник, оброблена продукція із молочних вершків, оброблена продукція із масла, оброблений крохмаль та ін.. На 100% використана квота лише на виноградний та яблучний соки, на 68,8% - мед натуральний, на 20% - ячмінна крупа та борошно, на 3,9% - оброблені томати.

«Якщо, наприклад, для обробленого молока, м‘яса баранини та обробленої продукції із молочних вершків українські виробники ще фізично не можуть експортувати до Європейського Союзу через необхідність проходження сертифікаційних процедур та отримання дозволу, то невикористання квот на іншу продукцію, зокрема рослинницьку, пов’язане з незнанням виробників, що саме потрібно для експорту або сумнівами щодо можливості конкурувати з європейськими виробниками», - пояснив експерт аграрних ринків асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Ігор Остапчук.

Експерт додав, що виробникам аграрної та харчової продукції бракує інформації про умови експорту на ринок ЄС.

Зважаючи на це, і для кращого розуміння механізмів дії автономних торгових преференцій щодо питань торгівлі сільськогосподарською і продовольчою продукцією, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства України в рамках програми ЄС TAIEX безкоштовно проводитиме 8-9 вересня 2014 року у Києві семінар «Регулювання ЄС щодо імпорту овочів, фруктів та ягід: що повинні знати українські експортери для використання переваг від ЗВТ», а також 11-12 вересня семінар «Регулювання ЄС щодо імпорту продукції тваринництва: що повинні знати українські експортери для використання переваг від ЗВТ?».

Зазначені в програмі питання висвітлюватимуться експертами та представниками офіційних інституцій Європейського Союзу, що надасть можливість учасникам семінару отримати інформацію і відповіді на запитання «із перших вуст». Детальніше про семінари можна дізнатись на сайті www.ucab.ua.

Асоціація

Український клуб аграрного бізнесу

Економічні новини

FINANCE.UA


 

"Довідник підприємця"

практична допомога підприємцям у вирішенні питання покращення комунікації між громадськістю та органами виконавчої влади.

Довідник підприємця

Результати опитування


 

Центр "Соціальний моніторинг" провів 27-30 листопада опитування підприємців.

Опитування здійснене у 10 обласних центрах України: м. Сімферополь (АР Крим), Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків.  Опитування репрезентує учасників акцій протесту, а також охопило інших підприємців, відібраних за методом «снігової кулі». Всього опитано 979.

 

Голос підприємця