Сьогодні 2020.05.28 22:13

Урядовий портал

kmu_gov_ua


 

Технічне регулювання в Україні: як забезпечити розвиток економіки і захист прав споживачів

Дослідження підготовлене Проектом Міжнародної Фінансової Корпорації "Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні" .

Ознайомитися із дослідженням

 


 

На думку Арсенія Яценюка, має бути створена Рада промисловців, виробників та експортерів

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує створити Раду промисловців, виробників і експортерів для просування українських товарів на внутрішньому і зовнішньому ринках. Про це Глава Уряду повідомив у четвер, 16 квітня, на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Арсеній Яценюк наголосив на необхідності реалізації угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом та пошуку нових ринків експорту для українських виробників: «Об'єктивно, що торгівельних відносин із Росією, які були десять років тому, ми мати вже ніколи не будемо. Нам треба шукати нові ринки».

Він нагадав, що Кабінет Міністрів призначив торгового представника України, «який повинен бути адвокатом роботодавців і українських підприємств як всередині країни, так і за кордоном».

Глава Уряду повідомив, що пропонуватиме Міністру економічного розвитку і торгівлі України створити Раду виробників. Він нагадав, що в Україні колись була створена рада імпортерів, а зараз «треба створювати Раду промисловців, виробників і експортерів»: «Щоби торговий представник і Міністерство економічного розвитку і торгівлі стали тими рушійними силами по просуванню українських товарів на внутрішньому і на зовнішньому ринку».

Ключова проблема, на переконання Арсенія Яценюка, - відсутність кредитного ресурсу. Аби вирішити цю проблему, підкреслив він, Уряд активно працює із Національним банком над стабілізацією банківського сектору: «Як тільки припиняються бойові дії, зразу люди повертають назад депозити. Як тільки люди повертають депозити - починає падати ставка залучення по депозитам як у гривні, так і в доларах. Як тільки падає ставка - з'являється ресурс і можливість для банківського сектору кредитувати».

Ще одним джерелом для кредитування економіки, окрім  відновлення довіри до банківського сектору, Арсеній Яценюк назвав залучення іноземних інвесторів.

Економічні новини

FINANCE.UA


 

"Довідник підприємця"

практична допомога підприємцям у вирішенні питання покращення комунікації між громадськістю та органами виконавчої влади.

Довідник підприємця

Результати опитування


 

Центр "Соціальний моніторинг" провів 27-30 листопада опитування підприємців.

Опитування здійснене у 10 обласних центрах України: м. Сімферополь (АР Крим), Донецьк, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль, Харків.  Опитування репрезентує учасників акцій протесту, а також охопило інших підприємців, відібраних за методом «снігової кулі». Всього опитано 979.

 

Голос підприємця